PYSZNE.PL & KANAŁ SPORTOWY – KONKURS

Grupa Just Eat Takeaway, do której należy marka Pyszne.pl, była oficjalnym partnerem turnieju UEFA EURO 2020. Sponsoring największego piłkarskiego wydarzenia na Starym Kontynencie wiązał się z szeroko zakrojoną kampanią, która na poziomie lokalnym skupiła się na rozwiązaniach digitalowych, w tym na współpracy z Kanałem Sportowym. Medium współtworzone przez 4 najpopularniejszych dziennikarzy sportowych w Polsce: Michała Pola, Krzysztofa Stanowskiego, Tomasza Smokowskiego i Mateusza Borka to znacząca konkurencja dla największych sportowych stacji TV w Polsce pod względem zasięgu. Współpraca z Kanałem Sportowym dała marce możliwość zwiększenia świadomości faktu sponsorowania EURO 2020, jak i aktywizacji kibiców piłki do interakcji z marką oraz zachęcenia ich do realizacji zamówień w serwisie marki.   

Konkurs dla marki Pyszne.pl: 

Współpraca opierała się między innymi o brand placement w popularnym programie „Hejt Park”, lecz również o działania w social mediach. Jednym z nich była organizacja konkursu, w którym nagrodą były trzy podwójne pakiety na EURO 2020 zawierające bilet na mecz reprezentacji Polski, przeloty oraz noclegi w mieście rozgrywania spotkania. Zadaniem konkursowym było zamieszczenie pod postem, dostępnym na profilu Kanału Sportowego na Facebooku, odpowiedzi na pytanie: „Jaki posiłek zamówiłbyś przy okazji wspólnego kibicowania w gronie znajomych i dlaczego?”. Również współtwórcy kanału – Krzysztof Stanowski i Michał Pol wykorzystali swoje zasięgowe media społecznościowe do promocji konkursu. 

Kreatywność widzów Kanału Sportowego przeszła oczekiwania wszystkich. Najwierniejsi fani reprezentacji wymyślali rymowanki i piosenki, tworzyli kolarze, robili animacje i zdjęcia, a nawet… rapowali! Łącznie pod głównym postem konkursowym pojawiło się ponad 700 zgłoszeń, a jego zasięg przekroczył 143 tysiące odbiorców.  

Zrealizowane działania: 

  •  Stworzenie koncepcji kreatywnej oraz regulaminu konkursu
  • przeprowadzenie oraz koordynacja konkursu w social mediach Kanału Sportowego
  •  wybór najlepszych zgłoszeń 
  • wysyłka nagród